KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15542017
nr 1554 2017
Elin Källman
(f. 1977), Sverige
Oljemålning, Kvinna i vattenbryn. Monogramsignerad a tergo. Olja på pannå, bildmått: 32x22 cm, yttermått inklusive ram: 38x29 cm
Elin Källman, svensk bildkonstnär född 1977.
måndag 7 augusti 2023
kl 18:32:50